Yaratıcı Britanya: London Fashion Week & Selfridges

??????????????????????????????? Vodafone ana sponsorlugunda,16 Eylül’e kadar sürecek, geleneksel ve digital medyada sayfa sayfa yer alacak olan London Fashion Week başladı. Etkinliğin programı, gösteriler, sunumlar, enstalasyonlar ve partilerle bezenmiş. Bir zamanlar ticari bir fuar olan London Fashion Week, şimdi, şehrin dört bir yanında, halkın da katılımıyla kutlanıyor.

Örneğin; Londra’nın en işlek alışveriş caddesi olan Oxford Street‘deki mağazalarda eğitici seminerler düzenleniyor. Burberry, Twitter ile yaptığı ortaklık sonucu, 15 Eylül’deki ‘Burberry Prorsum SS15’ Show’u biter bitmez, Twitter üzerinden ‘Satın Al’ tuşunu aktif hale getiriyor. Yine aynı tarihte Embankment Somerset House’da film gösterimi yapılıyor. Parola: Yaratıcı Britanya iş başında ve bunu herkes görmeli. Moda ikonu değil ama anlatıcı rolünü üstlenerek başladığım bloğumda bunlardan söz etmemek, Londra’ya ve LFW’e haksızlık olurdu. Bu arada, showların %90’a yakını internet üzerinden canlı olarak izlenebiliyor. Daha ne olsun!

Etkinliğin ilk gününde Türkiye’den Bora Aksu’nun koleksiyonu da sergilendi. Central Saint Martins’den mezuniyetinden hemen sonra markasını yaratan Bora Aksu -benim gibi- 15 senedir bir Londra’lı. Kendini, London Fashion Week’e kısaca anlatan Bora Aksu, onu diğerlerinden ayıran stilini “Farkılıklar arasındaki denge noktasını bulmak” ve “Karanlık kıvrımları olan romantik bir stil” olarak tanımlamış. Bora Aksu – İlkbahar / Yaz 2015 Koleksiyonu.

1909’dan beri halka hizmet, bana da arada kısa süreli huzur veren Selfridges, London Fashion Week’i destekleyen mağazalardan biri. LFW filamalarıyla süslenmiş, Oxford Street’e gidip de ona uğramamak olmazdı. Biraz havam değişsin.

photo 3

Foto iPhone4©

everyman

Foto iPhone4©

 

Bu arada, Everyman Selfridges Sineması da hizmete girmiş. İyi seyirler.

Nite nite.
daktilobymüge© Londra Eylül 2014

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s